Oficiální chiptuning: homologace

S velkým předstihem oproti ostatním jsme splnili kritéria, která jsou základní podmínkou pro získání certifikace pro hromadné schvalování vozidel od ministerstva dopravy s navýšeným výkonem. Jak jistě dobře víte, již v květnu 2014 jsme získali certifikaci TUV SUD přímo na chiptuning a zvyšování výkonu s normou ISO 9001. V roce 2015 jsme se následně vybavili zařízením na měření emisí schváleným ministerstvem dopravy, které odpovídá stávající legislativě pro stanice ME a již rok provádíme úpravy v tomto režimu. 

Všechny tyto kroky jsme podnikli proto, abychom si byli jisti, že naše úpravy neporušují zákony ani životní prostředí. V druhé polovině roku 2016 se ukazuje, že tato cesta byla správná, protože se tyto kroky staly i základním předpokladem k udělení certifikace od ministerstva dopravy, která nám umožní zapisovat úpravy zvýšení výkonu a kroutícího momentu přímo do technického průkazu.

Aktuálně jsme ve fázi provádění homologačních testů na vzorku vozidel definovaným ministerstvem dopravy na certifikovaném pracovišti, kde jsou jednotlivé vozy podrobovány měření výkonu, emisí a spotřeby. Po dokončení všech těchto testů budeme moci zapisovat úpravy splňující homologační podmínky do registru vozidel a technického průkazu. Tato možnost se bude týkat všech osobních vozidel, tedy s naftovými i benzínovými motory, přeplňované i atmosferické.

Jakým způsobem bude možné úpravy zapsat do TP

Nárůst výkonu do 20 %:

Nárůst maximálního výkonu motoru do 20 % budeme po udělení licence od ministerstva dopravy zapisovat do oficiální databáze ministerstva dopravy a do technického průkazu, kdy majitel vozidla pouze s touto změnou navštíví OÚ - odbor dopravy, kde bude upraven záznam v registru vozidel a vystraven nový malý technický průkaz. Cena zápisu na úřadě bude v řádu několika stokorun.

Nárůst výkonu nad 20 %:

Pokud nárůst výkonu vozidla bude více než 20 % oproti hodnotám udávaných výrobcem, není možné zapsat úpravu přímo do TP bez dodatečných homologačních testů. Ke každé takové úpravě budeme přistupovat individuálně po konzultaci na základě požadavků zákazníka.

O dalším postupu vás budeme informovat prostřednictvím našeho webu.

Certifikát ISO 9001

 tuv-certifikat-1000.pngzertifikat-tuv-chiptuning-1000.jpg