Možnosti softwarové úpravy


Nejdůležitější částí chiptuningu je samozřejmě úprava řídícího software. Při úpravě vždy a bez vyjímky vycházíme z originálních původních dat získaných z vaší řídící jednotky. Jen tak můžeme garantovat bezproblémovou funkci motoru a jeho přilehlých komponent i po samotné úpravě. Díky vlastnímu vývoji tak můžeme nabídnout několik typů modifikací výkonu, které si můžete vybrat tak, aby odpovídaly pokud možná co nejvíce vašemu stylu jízdy a vašim potřebám. Jako jedni z mála v České republice nabízíme individuální úpravy podle přání zákazníka. Garantujeme tu nejkvalitnější možnou péči na trhu.

Maximal Power

chiptuning-mapy-pedalplynu.jpgTento způsob modifikace je určen pro všechny vlastníky dieselových přeplňovaných motorů, co mají rychlost v krvi a chtějí cítit pořádný výkon. Díky této modifikaci vůz dosáhne maximalního výkonu, který je možný s ohledem na životnost motoru provést. Využitím této modifikace získáte výrazné zvýšení výkonu již ve spodním rozsahu otáček a pružnější akceleraci. Zvýší se citlivost pedálu plynu a na požádání posuneme nebo zrušíme omezovač maximální rychlosti pokud je výrobcem nastaven. Toto nastavení je primárně určeno pro co nejvyšší využití výkonu bez zvýšeného rizika poškození jeho a ostatních mechanických komponent. Spotřeba paliva při stejném stylu jízdy zůstává stejná jako před úpravou. Při velmi razantním stylu jízdy se může částečně zvýšit. Pokud máte rádi rychlost a výkon, je toto nastavení určeno právě vám.
Pro vlastníky benzínových motorů nabízíme pouze toto nastavení, ostatní nastavení označované jako Optimal nebo ECO Power nenabízíme.

Optimal Power

Jak už název napovídá, tato modifikace je vhodná pro všechny, co chtějí optimálně navýšit výkon a přesto kladou důraz i na spotřebu paliva. Tato modifikace vám přinese výrazné zvýšení výkonu, kroutícího momentu a zároveň při zachování stejného stylu jízdy umožní snížit náklady za provoz vašeho vozu v rozmezí město -10% a dálnice -5%. Automobil bude pružněji akcelerovat a vy se budete cítit bezpečněji při případném předjíždění. Tento typ úpravy je našimi zákazníky nejvíce využívaným typem nastavení.

Eco Power

tankovani-pistole.jpgTato modifikace je určena pro všechny, pro které je spotřeba na prvním místě. I přesto dochází k mírnému zvýšení výkonu a kroutícího momentu, ne však v takové míře jako u předešlých modifikací. Úpravou při zachování ekonomického stylu jízdy lze získat podle typu vozu snížení spotřeby o 10 až 15%. Tuto úpravu je možné doplnit i omezovačem otáček nebo maximální rychlosti a ještě více tak zefektivnit provoz vozu. Proto je tato úprava vyhledávána zejména spedičními firmami, které kladou důraz na snižování nákladů za provoz jejich vozového parku.

 

Jednotlivé výkonové verze pro konkrétní vozidla najdete v našem katalogu vozidel. Hodnoty uvedené u jednotlivých vozů je ale nutné brát pouze jako orientační. Přesné parametry po provedené úpravě lze zákazníkovi ke konkrétnímu vozidlu sdělit až na základě výsledků měření na válcové zkušebně. Důvodem je, že provedená úprava sama o sobě není jediný parametr, který určuje aktuální výkon a kroutící moment a že na výsledku se rovněž podílí celkový technický stav motoru a jeho přilehlých komponent, způsob zajetí konkrétního motoru, kvalita  aktuálně používaného paliva, aktuální teplota vzduchu, aktuální  atmosferický tlak, vzdušná vlhkost a další vlivy.

 

Další díl: Co se děje po úpravě