AdBlue a SCR - deaktivace a zrušení systému

Systém katalyzátorů SCR se společně se vstřikováním močoviny AdBlue instaluje do vozidel z důvodu snížení emisí NOx. Jedná se tak o důležitý emisní systém vozidla, který pomáhá snižovat důsledky provozu vozidel na životní prostředí. Pokud je tímto systémem vozidlo vybaveno a dojde k závadě na systému, vozidlo není po ujetí omezené vzdálenosti již nadále možné provozovat.

Na druhou stranu se jedná také o systém, jehož provoz stojí provozovatele vozidla zvýšené finanční prostředky nejen z důvodu nutnosti pravidelně doplňovat močovinu AdBlue, ale také z hlediska nákladného servisu jeho součástí, jako je vyhřívání nádrže na AdBlue, zanášení vstřikovací trysky AdBlue nebo v neposlední řadě výměna poškozeného SCR katalyzátoru.

V poslední době se také objevili zprávy, že močoviny AdBlue začíná být v Evropě nedostatek. Pokud by došlo k výpadku výroby a kapaliny AdBlue by byl nedostatek, vozidla s naftovými motory se systémem SCR by nebylo možné provozovat.

Deaktivace systému


Pro majitele vozidel, kteří řeší vleklé problémy s tímto systémem na vozidle, můžeme nabídnout možnost vyřazení SCR/AdBlue z vozidla. Po přeprogramování řídící jednotky motoru tak bude vozidlo dále provozuschopné i bez pravidelného doplňování tekutiny AdBlue. Upozorňujeme však, že ačkoli pravděpodobně vozidlo bude plnit všechny měřené hodnoty v rámci měření emisí, jedná se o neschválený zásah do vozidla a vozidlo se stává fakticky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.

Naše služba deaktivace systému SCR/AdBlue spočívá ve dvou krocích:

  • odpojení vstřikovací trysky AdBlue tak, aby močovina již dále nemohla být vstřikována do výfukového systému
  • softwarová úprava řízení motoru, tak aby motor nevykazoval závady spojené se systémem SCR a neměl bez náplně AdBlue snížený výkon dojezd

Cena úpravy:

  • osobní vozidla VW / Škoda / Seat / Audi - akce od 4.990,- Kč
  • osobní vozidla ostatní - akce od 6.990,- Kč
  • nákladní vozidla a bus - od 19.990,- Kč
  • agro technika - od 19.990,- Kč

V případě nákladních vozidel a agro techniky je možné přeprogramování řídící jednotky provést přímo u zákazníka s využitím našeho mobilního týmu. Více informací, sdělení konkrétní ceny úpravy konkrétního vozidla a sjednání temínu je možné provést na telefonu +420 720 640 640.

Odstranění SCR/AdBlue systému znamená zásah do emisního systému vozidla a může způsobit zvýšení emisí NOx. Vždy doporučujeme provést raději opravu systému,  zrušení funkce je určeno pouze pro sportovní účely. Vozidlo s takto upraveným motorem není způsobilé pro provoz na pozemních komunikacích. 

Poslat dotaz:

 

 

Další služby

Průvodce chiptuningem

Mohlo by vás zajímat

ikona-googleplus.pngikona-facebook.pngikona-youtube.png 

 

OCHRANA PROTI SPAMU