Aktivace omezovače otáček

 

rpm-limit.jpgMáte autodopravu? Půjčujete svůj vůz cizím řidičům a bojíte se, aby nejezdili příliš rychle? Chcete snížit spotřebu paliva vašich řidičů a omezit maximální rychlost vašeho vozu? Nabízíme aktivaci omezovače otáček pro všechny typy osobních vozidel včetně dodávek a nákladních vozů.

 

Výhody aktivace omezovače otáček:

 

  • zachováte nezměněný točivý moment vozu až do 3000 ot./min (popř. dle dohody)
  • nedovolíte řidičům vytáčet vůz do vysokých otáček
  • omezovač donutí řidiče dříve přeřadit na vyšší rychlostní stupeň (ekonomičtější jízda)
  • zároveň tím se sníží maximální rychlost vozu na cca 130-140km/hod

Toto přenastavení řídící jednotky je velmi oblíbené zejména o autodopravců a autopůjčoven, kdy zajistíte, že se řidiči k vozu nebudou chovat neohleduplně, nebudou motor zbytečně přetáčet a snižovat tak jeho životnost. Omezovač otáček je možné nastavit na libovolnou hodnotu dle přání klienta. Obvykle se provádí kolem 3500 otáček, které jsou dostatečné pro standartní provoz vozidla, následně začne výkon výrazně vadnout. V případě potřeby je však možné nastavit i hodnotu nižší. V závislosti na omezovači otáček se automaticky provádí omezovač rychlosti, kterou je vozidlo schopné na nejvyšší rychlostní stupeň v daných maximálních otáčkách zvládnout.

 

Úpravu lze provést na všech typech vozidel s řídící jednotkou. Není nutná montáž žádného přídavného zařízení, kdykoli je možné nahrát vozidlo do původního stavu. Cena úpravy dle typu řídící jednotky od 3000,- Kč.