Filtr pevných částic: co s ním?

Možná právě vy patříte mezi majitele vozidel, kteří právě řeší zásadní problém se svým vozem. Ikonka filtru pevných částic, kterou jste nikdy dřív neviděli, se vám právě rozsvítila na přístrojové desce. Po návštěvě vašeho servisu se pak dovídáte nemilé překvapení. Investice do výměny DPF filtru ve výši 30-70 tisíc se vám nechce platit. Naštěstí však levnější řešení existují. A je jich hned několik.

Re-instalace filtrů pevných částic

dpf-bily-poklad.jpg

Pro vozidla s odstraněným nebo poškozeným filtrem pevných částic nabízíme možnost re-instalace filtrů pevných částic do vozidla. Tuto službu nabízíme kompletně od A do Z, tedy od zajištění nového filtru pevných částic, přes jeho montáž až po přehrání softwaru do originálního stavu, tak aby filtr pevných částic opět správně na vozidle fungoval. 

Součástí této služby je samozřejmě také důkladná diagnostika, na základě které kontrolujeme funkci jednotlivých emisních komponentů na vozidle, které mají vliv na funkci a životnost filtru pevných částic. Tyto kontrolní testy se provádí na vozidle nejen vyčtením závad řídící jednotky, ale také jízdním testem, kdy se za jízdy v záteži kontrolují hodnoty, které mají jednotlivé komponenty ve vozidle mít. Více o službě Re-instalace filtrů pevných částic

Renovace filtrů pevných částic

dpf with soot.jpgModerní metoda, jak vyzrát na filtr pevných částic, pokud máte s jeho funkcí problém. Pokud se vám filtr pevných částic zanese natolik, že už vozidlo není schopné dále provádět pravidelné regenerace ve vozidle, jsme schopni filtr zrenovovat do stavu nového filtru. Díky této renovaci defakto získáváte nový filtr pevných částic, ovšem za daleko nižší cenu. 

Renovaci provádíme patentovanou metodou HeatAir, která šetrně a suchou cestou odstraňuje usazený popel z útrob filtru pevných částic a zvyšuje jeho průchodnost. Nejedná se o žádnou chemii. Naše technologie funguje a není na principu nalévání kapaliny. Jedná se o jakýsi restart filtru, kdy je po opětovném namontování možné najet znovu stejné množství kilometrů. Samozřejmě za předpokladu, že vše ve voze funguje správně, tedy zejména vstřikovače, EGR ventil a další komponenty. Více o renovaci filtrů pevných částic.

Odstranění filtrů pevných částic

Odstranění filtru pevných částic z vozidla je také jedním z možných, avšak ne příliš chytrých řešení. Nepatří tak k těm nejlepším. Máme technologii softwaru ve vozech zmapovánu tak dokonale, že dokážeme filtr pevných částic odprogramovat téměř z jakéhokoli vozu. Vůz se pak chová podobně, jako kdyby filtr pevných částic nikdy neměl. Je to definitivní řešení, které vás zbaví problémů s filtrem pevných částic jednou pro vždy.

Na druhou stranu, při odstranění filtru z vozu se vůz stává oficiálně nezpůsobilý k provozu na pozemních komunikacích a ztrácí svoji původní emisní třídu. Při kontrole měření emisí nebo při běžné policejní kontrole se může jednoho dne stát, že váš vůz bude odstraven a budete muset řešit jeho zpětnou montáž do vozidla a navíc zaplatit tučnou pokutu. Jednoduché, rychlé a levné řešení se tak jednoho dne může velmi prodražit. I přesto však jsme schopni tuto službu nabídnout, s vaším souhlasem a vědomím, že do emisního systému vozu bude takto zasahováno.  Více o odstranění filtrů pevných částic.