Launch control - kontrolovaný rozjezd

Launch Control je funkce řídící jednotky motoru, která v případě stojícího vozidla nedovolí vytočit motor na více než 2500 - 3000 otáček. Modifikace softwaru s aktivací Launch Control je vhodná zejména pro následující případy:

  • sprinty a závody - pokud potřebujete opravdu rychle vyrazit, je pro vás Launch Control nepostradatelnou pomůckou
  • vozidla autoškoly - aktivací předejdete případům, kdy žáci autoškoly na volnoběh zbytečně vytáčí motor do vysokých otáček
  • pro začínající řidiče - pokud je pro vás ovládání pedálu plynu komplikované a máte problémy s rozjezdem na křižovatkách, je pro váš Launch Control také řešením.

Úpravu Launch Control provádíme na vybraných typech řídících jednotek Bosch EDC15 koncernu VW/Škoda/Seat/Audi a řídících jednotkách Visteon DCU102 značky Ford.

Cena úpravy je 3000,- Kč. 

V případě provedení souběžně s chiptuningem se snižuje o 1000,- Kč.
Seznam modelů, kde je možné úpravu provést, stále rozšiřujeme. Konkrétní model hledejte v katalogu vozidel v sekci dopňkové služby.

V případě aktivace funkce Launch Control u vozidel, kde tato funkce není z výroby aktivní, je dodatečná aktivace v rozporu s homologací.  V případě provedení této úpravy na běžném vozidle se vozidlo stává nezpůsobilým k provozu na pozemních komunikacích. Tato úprava je určená pouze pro sportovní účely.