Víme, jak snížit spotřebu nákladních vozidel

Je to prosté! Dokázali jsme to u jiných, dokážeme to i u vás. Připravili jsme pro vás několik ukázkových příkladů, kde je možné ušetřit palivo. Ten, kdo vyzkoušel optimalizaci výkonu motoru PowerTEC, automaticky nechává upravovat každé další auto ve firmě. Protože se to vyplatí.

Mezinárodní dopravce

ilustracni-foto-kamiony-actros-scania.jpgPan Jiří je majitel mezinárodní kamionové dopravy. Ve svém vozovém parku má 30 tahačů různých značek, převážně MB Actros, DAF XF105 a Scania R. Ačkoli jsou všechny vozy o podobném výkonu mezi 400 - 420 koní, spotřeba je u jednotlivých vozidel rozdílná. A to podstatně.  Ačkoli vozí jezdí velmi podobné trasy převážně po Německých dálnicích, spotřeba se pohybuje u jednotlivých vozů v rozsahu 24 - 36 litrů. Protože jde o velmi podstatný rozdíl, provedli jsme analýzu řídícího softwaru všech vozidel a nahlédli do telematických záznamů. Díky datovým podkladům jsme mohli vyhodnotit nejúspornější vozy a na základě jejich nastaveného průběhu kroutícího momentu provedli úpravu u zbytku flotily. Řešení bylo vyhodnoceno celkem jednoznačně a také během jedné návštěvy aplikováno na několik zkušebních vozidel. Hlavním cílem bylo posunutí kroutícího momentu do spodnějšího rozsahu otáček, navýšení výkonu o 15% a aplikace pedálu plynu SmoothDrive. 

Výsledek? Po prvním zkušebním měsíci kleska spotřeba u některých nejméně úsporných vozů až o 4 litry! Rozpětí spotřeby jednotlivých řidičů se snížilo na 23 - 33 litrů. Na vozech s aplikovanou úpravou kleska spotřeba za první měsic až o 400 litrů, což představuje částku přibližně 14.000 Kč na jeden vůz. 


Regionální přepravce na Šumavě

ilustracni-foto-kamiony-volvo.jpgPro pana Tomáše jsme upravovali jeho vozy Volvo, se kterými převáží zboží zejména v regionu Šumavy. Stěžoval si hlavně na nízký výkon vozidel v kopcovitém terénu, který způsobuje nejen problémy s vyjetím kopců při plném naložení, ale rovněž samozřejmě i zvyšuje spotřebu paliva. Protože vozy pro svoji každodenní práci ve složitém terénu nedisponovaly dostatečným výkonem, rozkaz zněl jasně. Cílem bylo zejména maximální navýšení výkonu, ovšem s ohledem na životnost všech komponentů. To se také stalo a výsledek byl více než uspokojivý. Spotřeba paliva klesla o 10% a výrazně se zkrátili dojezdové časy. I při velkých stoupáních není nutné tolik podřazovat a jízda je tak daleko rychlejší a plynulejší. 

Majiteli vozidel se investice do úpravy vrátila během 3 měsíců a nadále už jen profituje z lepších jízdních vlastností svých vozidel. Nemusí si navíc už lámat hlavu s nakládkou a může kapacitně využít celý potenciál vozu. I v tomto případě byla aplikována naše úprava pedálu plynu SmoothDrive.

Mezinárodní přepravce po Evropě

ilustracni-foto-kamiony-scania.jpgDíky našemu zahraničnímu partnerovi jsme měli možnost se podílet na zakázce pro belgickou společnost působící v mezinárodní přepravě. Flotila vozidel Scania byla téměř nepřetržitě na cestách a brázdila silnice po celé Evropě, od Španělska až po severské státy. Majitel firmy byl celkem spokojený s výkonem svých vozidel. U mnoha z nich byly ale poměrně velké rozdíly ve spotřebě paliva. Zatímco jeden řidič jezdil za 35 litrů, druhý za 45 litrů. Bylo výzvou pokusit se s tím něco udělat.

Předně, díky velmi důkladné vstupní diagnostice všech vozidel jsme zjistili na několika vozech závažné technické problémy. U jednoho vozu jsme například během jízdního testu zjistili únik tlaku v sání. Po kontrole se jako hlavní příčinou ukázaly praskliny v hadicích za turbem. Po výměně se na první jízdě projevil výsledek v podobě poklesu spotřeby o 7 litrů na 100km, na kterém se kromě výměny chladiče promítla také naše úprava! 

U vozidel, které byly v pořádku, se jako hlavní problém ukázala nekázeň řidičů. Jednalo se o firmu s velkým počtem řidičů, kteří se na vozech často střídali. Vozy měli už v základu poměrně velký výkon a řidiči často měli problém s nadužíváním výkonu, zkrátka chtěli se svézt. Díky aplikaci pedálu plynu SmoothDrive a ekonomické verze software, spolu s posunutím omezovače rychlosti o několik kilometrů níže a mírnému ubrání výkonu v horním režimu otáček, se nám podařilo vysoké spotřeby výrazně snížit, v některých případech na vybraných trasách až o 5 litrů. Další ukázka toho, že se investice do optimalizace provozu vrátí již během několika měsíců.

Optimalizace výkonu PowerTEC se vyplatí!

Požádejte o zkušební období 1 měsíc i vy!

Vyzkoušejte, že naše úpravy fungují!

Volejte infolinku +420 728 222 822

 

 

Spočítejte si svoji úsporu

Kalkulátor počítá úsporu při minimálním garantovaném snížení spotřeby 5%. Uspořit lze ale i 10-15% dle typu vozu.