Velký průvodce chiptuningem

Názory na chiptuning jsou plné předsudků. O chiptuningu, tedy zvyšování výkonu a točivého momentu motorů a optimalizace provozu vozidel, se dočtete spoustu nesmyslů. Přinášíme vám proto nejkomplexnější přehled všech informací, které se chiptuningu týkají a jsou pravdivé. V jednotlivých kapitolách najdete stručně i podrobně napsáno, jak je to doopravy. Vše podloženo fakty a příklady z praxe. 

Obecně o chiptuningu

Chcete vědět, co to chiptuning je? Jak se úpravy provádí? Jak se upravuje software vozidla? Nebo jak se programují samotné řídící jednotky motorů?

Typy motorů osobních vozů

Zajímá vás, jakým způsobem lze jednotlivé typy motorů upravit? Kdy to má a nemá význam? 

Životnost motoru a komponentů

Zajímá vás, jaký vliv má chiptuning na životnost motoru?

Rady a doporučení

 

Proč je náš chiptuning schválený

Abychom mohli nabízet úpravy, které jsou plně v souladu se zákonem, prošli jsme velmi podrobnými testy schvalovacích autorit a nechali jsme si naši práci certifikovat. 

Postup certifikované úpravy

Nabízíme certifikovaný chiptuning s možností zápisu do technického průkazu. Během úpravy postupujeme podle stanovených pravidel a postupů, které zaručují dobře odvedenou práci a jsou přísnější, než zákony a nařízení.

Co u nás zahrnuje každá úprava:

  • Důkladná diagnostika motoru
  • Zálohování softwaru
  • Měření výkonu motoru
  • Měření emisí
  • Optimalizace softwaru 
  • Zápis to technického průkazu

Zákon a záruky

Jak je na tom chiptuning z hlediska zákona a předpisů? Víte, co vám hrozí, když si úpravu necháte provést od neodborného nebo nehomologovaného úpravce?

 

 

 

Nabízíme komplexní homologovaný chiptuning v ČR!

Vyberte si optimalizaci v našem katalogu vozidel